Poliürethan Tekerlek Kaplaması ve İmalatı

Forklift her türlü sanayi tipi tekerleklerin kaplaması, Brükner tekerlekleri, su arıtma tekerlekleri, asansör ve yürüyen merdiven tekerlekleri (makaralar), cam sanayi ve yan sanayi tekerleklerinin kaplanması konusunda kullanım yeri ve amacına göre poliüretan malzeme seçilip kaplanması, kalıplanması ve finisajı fabrikamızda yapılmaktadır. Firmamızda her türlü tekerlek kaplaması yapılıp müşteriye özel tipte komple tekerlek imalatıda yapılabilmektedir.Poliürethan Tekerleklerin Özellikleri:
Aşağıda sıralanan tüm özellikleri tek bir mamulde toplamak güç olabilir ancak bizim poliüretan uzmanlarımız size kullanım ve maliyet yönünden en uygun parçanın seçiminde yardımcı olacaklardır.
Geniş sertlik aralığı ( 20 ShoreA-97 Shore ve bu skalayı aşan 80 Shore D'ye kadar); Elastikiyet (yüksek veya düşük);
Mükemmel aşınma mukavemeti;
Metallere göre daha hafif;
Darbeye mukavement;
Düşük sıcaklığa dayanıklılık;
80C dereceye kadar dayanıklılık;
Metallere, kauçuk ve plastiklere yapışma özelliği;
Sıkıştırma modülü ( yüksekten düşüğe);
Kesilme ve yırtılmaya mukavemet;
Bükülme yorulmasına dayanıklılık;
Yağlara, solventlere, suya ve ozona mukavamet;
Bakteri ve küflenmeye dayanıklılık;
Leke ve iz bırakmıyor;
Şeffaf veya istenilen renkte elde edilebiliniyor;
Yüksek yük taşıma kabiliyeti;
Korozyon problemi yok;
Sessiz, sarsıntısız çalışma;
Talaşlı işlemlerde kolaylık;Uygulamalar:
Ağır makineler ve yüksek taşıma kapasitesi istenen ekipmanlarda,her türlü forklift ve taşıma makinelerindeKullanılır uzun ömürlü ve sağlam bir tekerlektir.

Poliüretan kaplamasını yapmakta olduğumuz bazı elektrikli Forklift ve Transpalet grupları LINDE, WACKER, STILL, BOSS, CROWN, JUNGHENRICH v.s. Bunlar dışında her türlü standart ve özel maksatlı yürüyüş ve araba tekerleklerin kalıplarını, kaplamasını ve finisajını fabrikamızda yapmak mümkündür.